מאמרים

חיבור המנעול לדלת

מדהים לגלות שבאופן שיטתי וגורף מנעולים, דלתות פלדה ומשקופים עשויים מהחומרים הלא נכונים שאינם מתאימים למטרתם וזאת עקב התחרות העזה השוררת בענף וגורמת ליצרנים להעדיף חומרים זמינים וזולים גם אם אינם מתאימים.
חומר הגלם העיקרי ממנו מיוצרים המנעולים, הדלתות והמשקופים הוא פח פלדה רכה  שהתכונה העיקרית שלה היא רכותה. הצרכנים העיקריים של חומר גלם זה הם יצרני המכוניות והוא נבחר על ידם כיוון שהם יכולים לעצבו בקלות ולייצר ממנו את חלקי הפח של המכונית המתאפיינים בקימורים רבים.
ברחבי העולם מיוצרות כ- 70 מיליון מכוניות בשנה, אם ניקח בחשבון שבכל מכונית יש לפחות 600 ק"ג חלקי פח פלדה רכה נגיע לכמות העצומה של 42 מיליון טונות פח פלדה רכה הנחוצות לצורך כך ומכאן הזמינות הרבה והמחיר הזול של חומר גלם זה.
 
כאמור חומר גלם זה רך וחלש ואינו מתאים בעליל ליצור מוצרי ביטחון, דלתות פלדה, משקופים ומנעולים. אנחנו במרתוק עקפנו את הבעיה בכך שאיננו משתמשים בפח פלדה רכה ביצור המרתוק, כל חלקי המרתוק החיצוניים ומרבית חלקיו הפנימיים יצוקים מפלדה בלתי מחלידה מחוסמת שחוזקה למתיחה גדול פי 5 לפחות מחוזקו של פח הפלדה הרכה. אך בכך לא אמרנו די ודאגנו שבזמן התקנת המנעול יהיה חיבור מנעול לדלת כזה שלא יחליש את הדלת. לפיכך בפועל חיבור המנעול לדלת מחזק באופן משמעותי את הדלת באזור התקנת המנעול.
 
איך עשינו זאת: כל הפתחים שנפתחו בדלת לצורך התקנת המנעול הם פתחים עגולים, לפתחים אלה אין נטייה ליצור קרעים בפח בזמן עומס על המנעול. בנוסף להיותם של פתחי התקנת המנעול עגולים, הם קטנים משמעותית מהפתחים המיוצרים עבור מנעולים רגילים. כמו כן אין פתחים בצידי הדלת דבר שמחליש מאוד את הדלת. כחלק מהתקנת המנעול מוכנסים דרך פתחי התקנת המנעול שני מרווחני תמיכה התומכים את פנים הדלת כנגד המנעול המותקן עליה, בזמן הידוק הברגים נלחצים מעטי הדלת הפנימי והחיצוני ונלכדים בין המנעול המותקן ובין מרווחני התמיכה – התוצאה היא הקשחה וחיזוק משמעותיים של איזור התקנת המנעול.
 
המציא את מנעול המרתוק משה דולב האיש שהמציא את מנעול רב בריח, את הפלדלת, מנעולי תלי עם רתקים, צילינדר עם פינים טלסקופיים המיוצר על ידי מולטילוק עוד עשרות המצאות והוא האיש העומד בראש החברה שלנו, המייצרת ומשווקת את המרתוק.

צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם בהתאמת המוצר הטוב ביותר בשבילך. 09-7412865