מאמרים

17/07/11

הצורך בפריצת דלת ביתכם מתגלה, מעשה שטן בזמנים הכי פחות מתאימים, חזרתם מאוחר בלילה ביום שישי בדרך כלל, מבילוי ואתם עייפים ומותשים והופס.. המנעול אינו נפתח וצריך לבצע פריצת דלת.
 

17/07/11

מנעולי רתק (נקרא גם מנעול רתק) הם מנגנוני מנעולים חדשים שפותחו בכדי לתת רמת בטיחות גבוהה יותר מהמנעולים שיש היום בשוק. את המנעולים הרב בריחיים למדו הפורצים לפרוץ והם עושים זאת בשקט ובזריזות. בשורה התחתונה, המיגון שגדלנו עליו כבר לא שווה הרבה.
 
כל פיתוח בעולם המנעולים נלמד בקפדנות על ידי הפורצים. הם ממציאים שיטות וכלים מיוחדים לפריצת כל מנעול. זה לוקח להם זמן אבל לצערנו הם לעולם לא נכנעים. האפשרות שלנו היא תמיד להמציא חידושים ולנסות להקשות על חייהם עד כמה שרק אפשר.
 
 

13/07/11

קודם כל מספר מילים על צילינדר או נכון יותר בעברית – מנגנון נעילה גלילי.
כדי להבדיל בין הצילינדר ובין המנעול אפשר להשתמש באנלוגיה הבאה: מנעול הוא המחשב והצילינדר הוא תוכנת ההפעלה. ועכשיו, על פי הסדר, לסוגיה מתי יש להחליף צילינדר:
1. כשנכנסים לדירה חדשה נחוצה החלפת צילינדר.
2. כשמאבדים מפתח נחוצה החלפת צילינדר.
3. כשהצילינדר מתקלקל  נחוצה החלפת צילינדר.

13/07/11

 אפשר לענות לשאלה זו בארבע מילים:  כי פורצים דלתות פלדה – בקלות ובקצב של כ- 100 בכל יום וזו כבר סיבה טובה להתקין מנעול נוסף, אבל אני לא אשלח אותך להתקין מנעול נוסף לפני שאסביר לך איך קורה שפורצים דלתות פלדה.      
ובכן במשך עשרות שנים סיפקו דלתות הפלדה הגנה מצוינת לבעלי הדירות, אלא שבמהלך השנים הצטיידו מרבית בעלי הדירות בדלתות פלדה והפורצים בלית ברירה ובהעדר דלתות אחרות למדו להתמודד איתן ועם המנעולים רבי הבריחים שהותקנו בהן. לא הועיל גם "מנעול הכספת" שהותקן בהן כמנעול נוסף והוא נכנע בקלות ובמהירות כמו קודמו המנעול הרב בריחי. 

12/05/11

ישנם מקרים שבהם אין ברירה וצריך לקרוא למנעולן מוסמך שיבצע עבורכם פריצת מנעול.אם נשבר לכם המפתח בתוך הדלת,או אם איבדתם אותו ואין לכם מפתח רזרבי, או אם פשוט שכחתם את המפתח בפנים ואין שום דרך כניסה חלופית לבית משום מקום אחר,מן הסתם תזדקקו לשירותיו של פורץ מנעולים מוסמך.פריצת מנעול חייבת להיעשות על ידי מנעולן מקצועי.
 

26/04/11

ליבו של כל מנעול הוא הצילינדר.הרבה פעמים כאשר מנעול מתקלקל כל מה שצריך לעשות זה פשוט להזמין צילינדר חדש לדלת. הבנה בסיסית של מבנה הצילינדר לדלת,תוכל לעזור לנו לבחור צילינדר טוב יותר.
פירוש המילה צילינדר היא קיצור של "מנגנון נעילה גלילי".בתוך צילינדר לדלת נמצאים זוגות של פינים,אשר מתבייתים על המפתח הנכון המוכנס לצילינדר דרך החריץ החיצוני.הפינים נדחפים באמצעות קפיץ אל עבר המפתח ומתאימים את עצמם לפי גובה השקעים והזיזים שנמצאים עליו.במידה ויש התאמה,המפתח יוכל להסתובב ולהפעיל את המנעול ובכך לבצע את פעולת הפתיחה או הנעילה.

26/04/11

לפני כארבעים שנה, פיתח  יזם צעיר בשם משה דולב את ההמצאה שהייתה עתידה לשנות את פני ענף המנעולנות  בארץ והידועה היום בשם מנעול רב בריח.מצב הביטחון האישי באותה תקופה היה כל כך חלש,שאנשים רבים נאלצו להתקין על פתחי בתיהם כמה וכמה מנעולים,בתקווה שהם יהיו חזקים מספיק בפני כל ניסיון פריצה .אולם בפועל הדלתות והכניסות לבתים לא נתנו לציבור הצרכנים את המיגון והבטיחות לה הם ציפו.הרעיון העומד בבסיס מנעול רב בריח הוא שימוש במנעול אחד בעל כמה בריחים, אשר ננעלים לכמה כיוונים: למעלה,למטה,ולצדדים.

17/04/11

 אנשים רבים אינם מודעים לחשיבות הגדולה שיש לבחירת מנעולן טוב לקביעת אמצעי הגנה ושמירה בפתחי בתיהם.נראה לכאורה שלא משנה אם אתם מחפשים מנעולנים במרכז או בפריפריה,מנעולנים ברעננה או ברחובות,איזה מנעולן שתבחרו יעשה את אותה המלאכה בהבדלים קטנים ולא משמעותיים.אולם האמת היא רחוקה מאוד מתפישה מוטעית זו.כדי להבין קצת במהותו של מקצוע חשוב זה,יש לזכור שמלבד התקנת המנעול,על מנעולן לתת גם יעוץ בקשר לסוג המנעול ואמצעי המיגון לו תזדקקו.בחירה לא נכונה של אמצעי מיגון יכולה לא רק לגרום למצב בו בעצם בטיחותכם האישית תהיה בסכנה ב

09/03/11

פטנט רשום ייחודי למרתוק: מאחר ודלת הפלדה חלולה וכדי שאפשר יהיה להדק היטב את הברגים המחברים את המנעול לדלת בלי שהדלת תימעך, המצאנו מרווחני תמיכה מיוחדים. את המרווחנים הללו אנו מחדירים לתוך חלל הדלת דרך הפתח שהוכן עבור המנעול, והם תומכים את פנים הדלת כנגד הלחץ המופעל על-ידי הידוק הברגים. המרווחנים קושרים את מעטי הדלת, החיצוני והפנימי, זה לזה ויוצרים "קופסה" קשיחה ועמידה המחזקת את הדלת באזור התקנת מנעול מרתוק.
 

09/03/11

שיכפול מפתחות הוא אלמנט חשוב ביותר ב"שרשרת הביטחון" של נעילת הבית.
אתה הלקוח תרצה בוודאי שכפול מפתחות שיוכל להתבצע רק על ידך או ע"י מי שמורשה מטעמך, בוודאי לא תרצה שהעוזרת למשל תשכפל מפתחות שהפקדת בידיה.

09/03/11

במנעולי ביטחון מותקנת דיסקה מסתובבת כבר עשרות שנים. ברם, בניגוד למקובל במנעולים אחרים, במרתוק דיסקה זו עשויה יציקת פלדה בעובי 8 מ"מ ואין שום אפשרות לקדוח או לעקור אותה ממקומה. בנוסף לדיסקה מותקנים במנעול, בחזית הצילינדר, שני פיני פלדה מחוסמים בקוטר 3 מ"מ. הפינים חופשיים להסתובב והם מונעים קידוח אפילו באמצעות מקדח "וידיה". חשוב לציין גם שכל אמצעי ההגנה נגד קידוח הכלולים במרתוק מסופקים בנוסף לאמצעי ההגנה הקיימים כסטנדרט בתוך הצילינדר.
 

09/03/11

מדהים לגלות שבאופן שיטתי וגורף מנעולים, דלתות פלדה ומשקופים עשויים מהחומרים הלא נכונים שאינם מתאימים למטרתם וזאת עקב התחרות העזה השוררת בענף וגורמת ליצרנים להעדיף חומרים זמינים וזולים גם אם אינם מתאימים.
חומר הגלם העיקרי ממנו מיוצרים המנעולים, הדלתות והמשקופים הוא פח פלדה רכה  שהתכונה העיקרית שלה היא רכותה. הצרכנים העיקריים של חומר גלם זה הם יצרני המכוניות והוא נבחר על ידם כיוון שהם יכולים לעצבו בקלות ולייצר ממנו את חלקי הפח של המכונית המתאפיינים בקימורים רבים.

09/03/11

במרתוק מותקן צילינדר מולטילוק אינטראקטיב® המוכר כאחד הצילינדרים הטובים בעולם. אתה, הלקוח, יכול להזמין את המרתוק עם "צילינדר תאום" לצילינדר הקיים בדלת הפלדה שלך או לבקש מהמנעולן שלך מפתח "דו-פני" (שניהם בתשלום נוסף), דהיינו – מפתח שצידו האחד פותח את המרתוק וצידו האחר פותח את המנעול הקיים בדלת. כך תוכל לפתוח את שני המנעולים שבדלת באמצעות מפתח יחיד – למרות שהקומבינציה שלהם שונה. מומלץ לצייד את כל בני המשפחה במפתח "דו-פני" ואילו לעוזרת ולאנשי השירות לספק מפתח הפותח רק אחד מהמנעולים.
 

09/03/11

ההודעה למוקד היא קצרה ולאקונית. פרצו לי הביתה. מה עושים דבר ראשון? שלא פגעו, חלילה, במי שאולי שהו אותה שעה בבית.חושבים על חפצי הערך הכספי? מתפללים שהפורץ או הפורצים לא לקחו דבר שהוא בעל ערך רגשי? פרצו לי לבית, פירושו – חיללו את הקדוש והיקר לי. חדרו לפרטיותי. אדם שאומר את המלים פרצו לי לבית מפנים בהדרגה את משמעות הפריצה. יש מי שמשמעותה חודרת ומחלחלת אליו באטיות, בהדרגה. יש אחרים, שהמשמעות פורצת ומפלחת את לבם באחת. איש אינו מתכונן לרגע שבו יקבלו המלים פרצו לי לבית משמעות מעשית עם נגיעה – ופגיעה! - אישית ישירה.

09/03/11

מנעולים לבית . אין בית בטוח ומוגן בלעדיהם. מנעולים לבית במגוון שיטות משרים ונוסכים תחושה של ביטחון. חוסנן של דלתות נמדד לא רק באיכות החומרים שמהם היא עשויה אלא ביכולתן להינעל באמצעות מנעולים לבית .
אנשים בוחרים מנעולים לבית לאחר ייעוץ של מומחים. מאחר שביתו של אדם הוא מבצרו – ברור כי חלק ניכר מההגנה שמעניק המבצר, שהוא בית בכל מובן שהוא, הוא בטיבם של מנעולים לבית. מנעולים לבית בוחרים בקפידה – באותה תשומת לב שמעניקים לאבזרים מרכזיים ולפריטי הריהוט שבו.

09/03/11

ייצור מנעולים הוא מלאכה. ייצור מנעולים הוא מקצוע. ייצור מנעולים הוא אומנות ולא אחת הוא אמנות. תקנים מחמירים לייצורם, מחייבים את העוסקים בתחום ייצור מנעולים להקפיד על כל שלב בתהליך הייצור, החל בתכנון וכלה בגימור. ייצור מנעולים מחייב שימת לב מיוחדת על התאמה מרבית בין מרכיביו, היות שהמפתח אמור להתאים לו ככפפה ליד. ייצור מנעולים לשימושים שונים, בשיטות שונות, הופך את ייצורם למלאכת מחשבת. העוסקים בתחום ייצור מנעולים בוודאי יוכלו להעיד על הדרישות המחמירות מהם.

09/03/11

מרתוק. עולם של מנעולים. מרתוק . מנעולים מעולים לנעילה לעילא ולעילא. עם מרתוק אתם מוגנים כמו – להבדיל - מאחורי סורגים ובריחים.
טוב שיש דלת. טוב יותר כאשר יש פלדלת. הכי טוב שיש פלדלת עם נעילה של מרתוק. מרתוק הוא השקט והביטחון שלך ושל משפחתך הנעולים מאחורי הדלתות. מרתוק זה מושג. מרתוק זה מותג.
בעולם שבו דבר אינו בטוח, גם אם אדם מגן על עצמו בכל סוגי הביטוח, בוודאי אסור לסמוך על נסים ונפלאות אלא על מנעולים של מרתוק.

09/03/11

קיימים שני סוגים עיקריים של מנעול קומבינציה:
מנעול קומבינציה המבוסס על דיסקות מסתובבות אותן מפעילים באמצעות חוגה חיצונית שעליה חקוקה סידרת מספרים, מסובבים את החוגה עם ונגד כיוון השעון מספר מוגדר של סיבובים וחונים על אחת הספרות מתוך קוד הנעילה וכך עד שמנעול קומבינציה נפתח.
במנעול קומבינציה השני ישנו לוח מקשים ועליו ספרות מ- 0 עד 9. מקישים על הלוח את הקוד הנכון ומנעול קומבינציה נפתח.

09/03/11

התקנת מנעולים היא מלאכתם של מקצוענים. לא מתפשרים עליה. התקנת מנעולים היא חלק בלתי נפרד מנקיטת אמצעי זהירות וביטחון כדי להגן על מקומות בכלל ועל בתים בפרט. לא יעלה על הדעת להותיר התקנת מנעולים למי שזה אינו מקצועם. נזקיה של עבודה רשלנית, חובבנית ובעיקר בלתי אחראית בנושא התקנת מנעולים עלולה להיות, חלילה, בלתי הפיכה. כל מי שעיסוקם התקנת מנעולים נוכחו בוודאי לדעת, עד כמה עמוקים הם החששות של האנשים, שבבתיהם יש דלתות המיועדות להתקנתם, מפני אפשרות פריצתם. לא פחות חשוב מאשר המקצועיות בתחום התקנת מנעולים היא הבחירה המושכלת בטובים ובמשובחים שבהם.

09/03/11

מנעול לדלת פירושו ביטחון ליושבי הבית שדלת נעולה היטב מגינה עליהם גם בהעדרם, בעיקר – בהעדרם. מנעול לדלת הוא שומר הסף שלכם, הוא מוסיף מעגל למעגלי האבטחה של הבית.
מנעול לדלת חשוב לבחור על-פי טיב הדלת ואיכותה, בעיקר לפי חומר הגלם שממנו הוא עשוי.
חלק הארי של דלתות הבתים בישראל הן דלתות פלדה. מנעול לדלת פלדה בוודאי משדרג ומעצים את הגנתה. מנעול לדלת פלדלת יש לבחור בקפידה יתרה. לא כל המנעולים אשר יצרניהם מתהדרים בהיותם מותאמים לדלתות אלה הם, אכן, כאלה.

09/03/11

מנעולים לדלת בוחרים בקפידה. לא לוקחים סיכונים בכל מה שקשור לנושא מנעולים לדלת . טיבם של מנעולים, עמידותם ויכולתם למנוע פריצה או, לכל המעט, לחולל 'מהומת אלוהים' במהלך ניסיון לפרוץ אותם, מחייבים שימוש במנעולים לדלת שעשויים להוות מכשול קשה ביותר, כמעט בלתי עביר, מפני מי שמנסים להתחכם להם. מנעולים לדלת מוצעים לציבור במגוון גדלים ושיטות נעילה. מנעולים לדלת העשויים ללא מפתחות וניתנים לפתיחה באמצעות קוד מוצפן אינם מומלצים מכיוון שילדים, קשישים ומוגבלי ראיה יתקשו לפותחם בחשיכה. יתקשו לפותחם גם משתמשים רגילים ובשעת פאניקה חלילה עלולים אנשים להילכד.

09/03/11

כשמו כן הוא. מנעול ביטחון . מנעול האמור לספק ביטחון. כל מנעול אמור להיות מנעול ביטחון אבל מנעול ביטחון שהוא כזה בהגדרה ובייעוד – קל וחומר. מנעול ביטחון בוחרים בקפידה יתרה, תוך בחינה מדוקדקת של ההיצעים המגוונים הקיימים בתחום מנעול ביטחון. אסור להיחפז בבחירת מנעול ביטחון . מותר להתלבט. טבעי להסס לפני שרוכשים. חשוב להתוודע גם אל הפרטים הקטנים. מנעול ביטחון הוא חומת המגן שלכם. לא פעם הוא הערובה מפני פריצה לביתכם. מנעול ביטחון אמור להיות קל ונוח לפתיחה למי שהמפתח המתאים בידו אך הוא בוודאי אמור להערים קושי עצום על מי שמנסים לפרוץ אותו.

09/03/11

כל שוטר או שוטרת שהיו תורנים במשמרת בוודאי שמעו לא אחת את צירוף המלים – פרצו לי הביתה . פרצו לי הביתה היא תלונה נפוצה, שכיחה ורווחת בהוויית חיינו. אין כמעט יום, אולי אף אין שעה, שבה לא מוגשת תלונה המתמצה בשלוש מלים אלה. פרצו לי הביתה . המלים האלה מחוללות שינוי מיידי בחיי מי שביתם נפרץ. החל מרגע ההיווכחות לדעת כי הבית נפרץ מתחילה שורה של פעולות. פרצו לי הביתה , פירושו – שלפחות בשעות הקרובות איאלץ לעשות דברים שלא תכננתי לעשותם, דברים שכלל לא צפיתי את היתכנותם. יש המתעשתים רק לאחר פריצה, המניעה אותם להגן ולמגן את ביתם באמצעים משוכללים יותר.

09/03/11

מרטוק מגן על ביתכם באופן שלא רק יניח את דעתכם אלא ירגיע אתכם לחלוטין. מרטוק נועל נעילה עוצמתית את דלת הפלדה. מרטוק עשוי מחומרים משובחים וכל חלקיו מיוצרים בטכניקת ייצור ובגימור מושלמים. מרטוק עמיד בפני שחיקה וקורוזיה. מרטוק שווה יותר מכל מנעול אחר מכל בחינה ומכל היבט. מיליוני דלתות פלדה המותקנות בבתים בישראל חייבו את המנעולנים לעמוד באתגר שהציבו להם פורציהן. מרטוק חוצץ בין הטובים לבין הרעים, בין שומרי החוק לבין מפריו, בין זוממי הרעה וחורשיה לבין מי שמבקשים לחיות בשקט ובשלווה, מוגנים לבטח בבתיהם.

09/03/11

מנעולן הוא מקצוע שבוודאי לא ידורג גבוה בסולם ההעדפות של ילדים שיישאלו מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים מסתבר שכוכבי קולנוע או שחקני כדורגל הם קצת יותר זוהרים מאשר מנעולנים לפחות בעיני הילדים.אולם אם מישהו מהם יתקע חלילה בבית שמנגנון הנעילה בו התקלקל וכל דייריו כלואים בו,או אם לחלופין ייפרץ חלילה בית הוריהם.הם בוודאי יקדמו את המקצוע מנעולן בדירוג המקצועות והעיסוקים המבוקשים.

09/03/11

החלפת מנעול לדלת

09/03/11

יש מי שעבורם צירוף המלים מנעול לבית הוא עוד סעיף, פריט אחד מתוך רשימה של פריטים שהם אמורים לקנות במהלך יציאתם ל"סידורים". מי שאינם מייחסים חשיבות רבה ואינם מקדישים זמן מספיק לבחינת איכות מנעול לבית – שוגים. הם חוטאים בעיקר לעצמם ולמשפחתם. מנעול לבית אינו עוד פריט בסל המוצרים בעגלת הקניות. הוא אינו מצרך בסיסי בהגדרה אבל איש לא יחלוק על היות מנעול לבית מצרך חיוני, שלא ניתן לוותר עליו, בוודאי לא בימינו.

09/03/11

מנעול. אי אפשר לטעות בו: ייעודו של מנעול – כשמו כן הוא – לנעול.למנוע אפשרות כניסה. דלת נעולה אף היא אמורה למנוע כניסה. דלת נעולה עם מנעול אמורה להיות דלת שמוגנת לא רק מפני כניסה אלא מפני פריצה, שהיא כניסה בלתי מותרת בעליל.

09/03/11

תכונה ייחודית נוספת של המרתוק היא העובדה שהוא מותקן על פני הדלת מחוץ לדירה.
מיקום זה נבחר משלושה טעמים חשובים:
1. הוא מאפשר עיגון מיטבי של הרתק (החלק הנגדי לגוף המנעול, בו משתלב הבריח המסתובב) אל המשקוף, בין אם מדובר במשקוף כיסוי שהותקן על גבי משקוף עץ ובין אם מדובר במשקוף בניה מבוטן היטב.
2. כמו בענייני צדק, עליו נאמר שהוא צריך להיראות ולא רק להיעשות, כך גם בענייני נעילה וביטחון: חשוב שאמצעי המיגון ייראו היטב, כדי שירתיעו את הגנבים.

02/03/11

עדות ראשונה למנעולים נמצאה בחפירות שנערכו במצריים. שם נמצא במצב השתמרות מצוין מנעול עשוי עץ בן כ- 4000 שנים ובו נצרת נעילה דומה לזו המצויה במנעולי צילינדר של היום. רפליקות (תעתיקים) מדויקות של מנעול זה נמכרות בכל רחבי העולם. בחפירות מאוחרות יותר התגלו מנעולים דומים גם בעירק וביוון.
 

08/02/11

למרתוק בריח מסתובב יצוק מפלב"מ (פלדה בלתי מחלידה) מחוסמת והוא יכול לעמוד בעומסי מתיחה של עד 4500 ק"ג (4.5 טון). כשהוא מסתובב בתוך הרתק שלו הוא נאחז בו מבפנים בעוצמה רבה כל כך שלגנבים אין היום כלי פריצה היכול לעוקרו משם.
בבדיקות העמסה מתועדות במעבדה מטלורוגית שערך היצרן, נעקר הבריח המסתובב ממקומו בעומס של 4500 ק"ג (4.5 טון), עומס גבוה פי 4.5 מהעומס שדורש התקן המחמיר ביותר.