מאמרים

צילינדר לדלת

ליבו של כל מנעול הוא הצילינדר.הרבה פעמים כאשר מנעול מתקלקל כל מה שצריך לעשות זה פשוט להזמין צילינדר חדש לדלת. הבנה בסיסית של מבנה הצילינדר לדלת,תוכל לעזור לנו לבחור צילינדר טוב יותר.
פירוש המילה צילינדר היא קיצור של "מנגנון נעילה גלילי".בתוך צילינדר לדלת נמצאים זוגות של פינים,אשר מתבייתים על המפתח הנכון המוכנס לצילינדר דרך החריץ החיצוני.הפינים נדחפים באמצעות קפיץ אל עבר המפתח ומתאימים את עצמם לפי גובה השקעים והזיזים שנמצאים עליו.במידה ויש התאמה,המפתח יוכל להסתובב ולהפעיל את המנעול ובכך לבצע את פעולת הפתיחה או הנעילה.
קיימות רמות בטיחות שונות לצילינדרים.רמות בטיחות אלה נקבעות ע"י התקנים השונים בכל מדינה.
צילינדרים נבדקים ע"פ תקנים אלה לעמידות בפני שיטות פריצה שונות.איכות הצילינדר נקבעת ע"פ משך הזמן וע"פ העומס שנדרש להכניעו. אחת השיטות להעלות את רמת הבטיחות של צילינדר היא השכפול המבוקר, אותו אפשר להשיג ע"י הגבלת השכפול רק לאדם שהציג כרטיס שכפול למנעולן המורשה לשכפל סוג זה של מפתח. 
 
החלפת צילינדר 
החלפת מנעול צילינדר  היא פעולה פשוטה יחסית.כל מנעולן מיומן יוכל לבצע עבורכם החלפת צילינדר במשך כחמש דקות.אולם למרות הקלות היחסית של החלפת מנעול צילינדר,יש צורך להיעזר בשירותיו של מנעולן מורשה בלבד על מנת לבצע אותה.מנעולנים חובבנים או חאפרים עלולים להציע לכם צילינדרים משומשים או באיכות ירודה וכך תמצאו את עצמכם בסופו של דבר עם צילינדר גרוע יותר ממה שהיה לכם ובנוסף למרות העובדה שהחלפת צילינדר היא עבודה פשוטה יחסית,יש צורך להתמצא בסוגי הצילינדרים השונים על מנת לבצע אותה כהלכה .מנעולן טוב ואמין ימליץ לכם על הצילינדר האידיאלי עבורכם ובמקרה הצורך יבצע את החלפתו בצורה הטובה ביותר.
חשוב לציין, שצילינדר צריך להחליף לא רק כאשר הוא מתקלקל אלא ובמיוחד כאשר מאבדים מפתח, כאשר בן/בת הזוג עוזבים את הדירה, כאשר מתפרסמות בסביבה ובעיתונות ידיעות על פריצות לבתים באזורכם ובפרקי זמן שלא עולים על 5 שנים. הסיבה לאמור לעיל היא שצילינדרים כמו נשק חשופים למניפולציות של הגנבים ( אויבים ) הם לומדים איך להתמודד איתם וגם כשהם תקינים הם מצליחים לעיתים לעשות זאת. אנחנו במרתוק משתמשים בצילינדר איכותי של חברת מולטילוק שרכשה לפני שנים את חטיבת הצילינדרים והמנעולים של חברת רב בריח.
 
המציא את מנעול המרתוק משה דולב האיש שהמציא את מנעול רב בריח, את הפלדלת, מנעולי תלי עם רתקים, צילינדר עם פינים טלסקופיים המיוצר על ידי מולטילוק עוד עשרות המצאות והוא האיש העומד בראש החברה שלנו, המייצרת ומשווקת את המרתוק.

צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם בהתאמת המוצר הטוב ביותר בשבילך. 09-7412865